Przejdź do treści
Serwerownia - Data Center
Projekty IAP WCAG 2,1
Transmisja sesji video wcag
szkola-baner
podmioty-publiczne-400-z-napisami
Przejdź do stopki

O nas

Treść

Interaktywna Polska miała swoje początki już w roku 1998, na bazie małej firmy IA Telekom, która weszła aportem do powstającej spółki.

Od początku zamysł przedwsięwzięcia był taki, żeby jak najlepiej zorganizować informacje dla mieszkańców poszczególnych struktur administracyjnych (m.in.gmin i miast), na bazie regionalngo podziału Polski.

W związku z tym koncentracja usług skupiła się na obsłudze przede wszystkim gmin, dlatego też Interaktywna Polska ukierunkowała swoją specjalizację w ten obszar, początkowo tworząc portale gminne, z czasem poszerzyła swe usługi tworząc serwery gminne VPS obejmujące usługi nie tylko dla samej gminy, ale też podmiotów im podległych.

Obecnie Interaktywna Polska Sp. z o.o. jest jedną z wiodących spółek specjalizujących się w obsłudze samorządów.

Dysponujemy narzędziami, udostępnionymi naszym klientom, by w prosty sposób mogły: począwszy od własnego serwera dla gminy (VPS), poprzez profesjonalny portal (CMS) oraz system zarządzania domenami i hostingami (PANEL) administrować swoimi treściami, jednocześnie stosując unikatowe rozwiązanie dla serwisów podległych samorządom gminnym, m.in. szkołom, GOKom, bibliotekom, GOPSom i innym, by działały w korelacji, w sposób przejrzysty i unikatowy, jako system jednostek posaidających autonomię ale tworzący całość regionu, oparty na naszych autorskich rozwiązaniach.

Interaktywna Polska sp. z o.o.:
- współpracuje na zasadach partnerskicch z NASK i EURO-DNS by bezpośrednio zarządzać domenami polskimi i medzynarodowymi,
- posiada własne Data Center z profesjonalną obsługą,
- posiada własne panele (autorskie) do zarządzania usługami,
- posiada własny profesjonalny system CMS do zarządzania treścią serwisów wersji 4 (rozwijanej od 2005r.),
- posiada własny opracowany system WCAG 2.1 dla tego CMS dostosowany do najnowszych standardów w tej materii.

33210